Rodinné centrum havránek

Lidé v havránku

LIdé v Havránku

Jana Suchá (Veltrusy) – Jana přišla do Havránka v březnu 2019 jako maminka. Od září vedla cvičení pro rodiče s dětmi. V době povinného uzavření se ujala i on-line setkávání. Vystudovala učitelství pro 1. stupeň a dva roky vyučovala na ZŠ Angel v programu Začít spolu. Nyní se s radostí věnuje svým synům Alexovi a Arnoldovi. Baví ji pozorovat jejich vývoj a přemýšlí, jaké jim nabídnout aktivity pro další rozvoj. Zajímá se o nejrůznější přístupy k výchově a vzdělávání. Ráda cvičí pilates, tabatu a jógu. Od června 2021 je statutárním zástupcem centra.

havranek_logo

 Petra Pírková Brunerová (Staré Ouholice) – profesí psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně v Mělníku. K Havránku se dostala díky Kryštůfkovi. Navštěvovali nejprve cvičení s miminky a poté jej i sama vedla. Pokud najde volnou chvíli, ráda se věnuje focení a šití, teď spíš převažují dětské hadříky a hlavně textilní hračky, jinak si ráda něco přečte nebo rekreačně procvičí tělo (plaváním, během, na kole…). Petra se částečně věnuje své soukromé praxi, orientované hlavně na dospělou klientelu a rodinnou terapii.

havranek_logo

Tereza Hercíková žije s rodinou ve Veltrusech od roku 2017. Ráda jezdí na výlety, sportuje a nepohrdne ani chvilkou s knihou v ruce. Po narození starší dcerky Nelči se začala zajímat o aktivity pro děti ve Veltrusech a narazila na Havránek. S dcerou začala chodit v roce 2019 na dopolední kurzy Jany Suché pro maminky a miminka. Nelče se mimo aktivit na kurzu líbily i hračky v herně, proto nyní vede volnou hernu. Děti změní prostředí, mají k dispozici neokoukané hračky a především se vidí se svými kamarády.

 

cl_DSCF5879(1)

Bára Bělková (Veltrusy) – Bára, původně učitelka jazyků, pracuje jako grafička a je velkou posilou našeho týmu. Uspořádala mnoho úspěšných výtvarných dílniček (korálky, drátky) a pro Havránek vytváří krásné plakáty. Bára je od roku 2014 šéfredaktorkou Veltruských listů. Celá rodina (Bára, Kuba, Vendulka, Lucinka) se účastní všech možných akcí, často je uvidíte na kole, v pohybu po svých někde v parku, se psím vodítkem nebo jen tak. Jsou taky všude tam, kde je potřeba přiložit ruku k dílu, mají lví podíl na vzniku a podobě nového parčíku u školy.

 

jana a arnold

Soňa Dekastello (Veltrusy) se s Havránkem seznámila nejdříve jako maminka, když začala využívat jeho aktivity se synem Davidem (cvičení pro miminka, Yamaha class). Později se začala postupně zapojovat do různých pomocných prací, podílela se na vedení Barevného dopoledne – díky pianu byl náš program zase o trochu pestřejší. Po narození druhého syna, Lukáška, havránkovské aktivity sice trochu utlumila, ale po pár měsících se s plnou vervou vrátila. Od ledna 2015 do června 2021 byla koordinátorkou RC Havránek. Soňa se již více než 16 let věnuje výuce angličtiny pro děti i dospělé. Za sebou má také několikaletou zkušenost s prací v zahraničním nakladatelství. Ve volném čase si ráda zahraje na klavír nebo si přečte knížku. Díky náročné práci učitelky v ZŠ Veltrusy jí ale moc volného času nezbývá.

havranek_logo

Pavla Majerová (Nová Ves) – psycholožka a učitelka v jedné osobě. Studijně se věnovala nejen češtině a psychologii, ale i komunikaci neslyšících a speciální pedagogice se zaměřením na poruchy chování. V Havránku vedla hernu pro děti až do předškolního věku. Později přibyly dva kurzy pro předškolní děti. Pavla se zajímá (nejen) o různé pedagogické a psychologické směry, baví ji kreativní učení a řešení všeho druhu. O to, aby měla co řešit a koho učit, se také starají dcery Anežka a Betynka. Stále rostoucí počet domácích zvířat prý neučí, ta jsou jen pro radost a užitek.

278752100_1147331582711343_6133949492611500464_n(1)

Kristýna Žílová (Veltrusy) před rodičovskou dovolenou pracovala jako instruktor sociální rehabilitace pro slabozraké a nevidomé. S prací s dětmi má zkušenosti především z dob studií (obor sociální práce a pedagogika), kdy absolvovala různé dlouhodobé praxe. Také se několik let účastnila jako vedoucí na dětských táborech. Nyní se naplno věnuje svým dětem (tříleté Stelle a ročnímu Peterovi).

 

havranek_logo